ASUS VA27UQSB 27 inch 4K, HDR 10 Business Monitor
Save
VAT Inclusive
Available
Product Category:
27" Size
Sku
B0D1VQNLN7
Remained
2
ASUS
Add to cart
Product Features :
  • Extensive connectivity including dual HDMI, DisplayPort and USB hub
  • Support HDR-10 to enhance bright and dark area, delivers lifelike viewing experience
  • ASUS DisplayWidget Center lets users easily change monitor settings via an intuitive interface
Product Details :
  • Model : VA27UQSB
Display :
  • Panel Size (inch) : 27
  • Aspect Ratio : 16:9
  • Display Surface : Non-Glare
  • Backlight Type : LED
  • Panel Type : IPS
  • Resolution : 3840x2160
  • Brightness (Typ.) : 350cd/㎡
  • Contrast Ratio (Max) : 3000:1
  • Contrast Ratio (Typ.) : 1000:1
  • Display Colors : 1073.7M (10 bit)
  • Response Time : 5ms(GTG)
  • Refresh Rate (Max) : 60Hz
  • HDR (High Dynamic Range) Support : HDR10
Video Feature :
  • VRR Technology : Yes (Adaptive-Sync)
  • Low Blue Light : Yes
  • Eye Care+ Technology : Yes
  • Audio Feature
  • Speaker : Yes(2x 2W)